Sot skadon afati për parashtrimin e kandidatëve për anëtarë të KSHZ-së

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, në takimin jo-formal me gazetarët ka njoftuar se sot skadon afati ligjor që i obligon partitë politike që të dorëzojnë emrat e tyre në Kuvend për anëtar të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, raporton Portalb.mk.

Megjithatë, ashtu siç deklaroi kryeparlametnari një gjë e tillë deri në këtë moment nuk ka ndodhur.

“Deri sot nuk janë dorëzuar emrat nga partitë. Edhe seanca në Komisionin për Zgjedhje dhe emërime nuk do të mbahet sot. Por pres që deri në fund të ditës emrat e partive do të dorëzohen në Kuvend”, tha Xhaferi.

Kuvend, me 88 vota “pro” shpallet konkursi për anëtarët e rinj të KSHZ-së

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP