“Bekim Fehmiu” i “Koço Racinit”, sjell në Shkup dramën “Besa” të Sami Frashërit

Grupi Dramatik Bekim Fehmiu – Shtëpia e Kulturës Koço Racin – Shkup, sonte në ora 20:00 te salla “Frosina” që gjendet afër Radio Televisionit të Maqedonisë në Shkup, do ta prezantojë dramën “Besa” të Sami Frashërit, nën regji të Mejdi Alidemit.

Drejtor :Safet Kamberi
Organizator : Sadri Jakupi

Aktorë: Ismail Rushiti, Abdullah Ismaili, Abdulaziz Jashari, Emrush Kurtishi, Meksime Rushiti, Fuad Qaili, Rabije Dardhishta, Xhavid Qerimi LLovca, Mejreme Sinani, Adisa Ibrahimi.

Hyrja është falas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP