Medajla e artë për Jakupin dhe bronza për Arsovskin në Lojërat mesdhetare

Karateisti nga Maqedonia, Berat Jakupi fitoi medaljen e artë në Lojërat mesdhetare në Taragona.

Jakupi në finale me 3:2 e mposhti karateistin francez Zhesi da Kosta.

Reprezentuesi i dytë nga Maqedonia, Zharko Arsovski sot në luftë kundër karateistit italian Simone Marino arriti ta fitojë medaljen e bronztë.

Medalje të bronztë në Lojërat mesdhetare dje fitoi edhe karateisti tjetër nga Maqedonia Nenad kelebiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP