Nëse dëshironi të njihni më mirë një njeri, mos…

“Nëse dëshironi të shikoni brenda shpirtit njerëzor për të njohur dikë më mirë, mos u mundoni duke i analizuar mënyrat e tij se si ai është i qetë, se si ai flet, se si ai qan ose sa shumë ai lëkundet nga idetë fisnike; do të keni rezultate më të mira nëse vetëm e shikoni kur ai qesh. Nëse ai qesh bukur, ai është njeri i mirë.”

Thënie nga autori i mirënjohur rus, Fjodor Dostojevski (Fyodor Dostoevsky).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP