Kreu i Çairit Ganiu mirëpriti nobelistin Ferid Murad, shpalosën pllakën e re të rrugës “Ferid Murad” në Çair

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në Komunën e Çairit fituesin e çmimit Nobël në shkencën e fiziologjisë dhe mjekësisë në vitin 1998 – z. Ferid Murad,i shpallur Qytetar Nderi i Çairit në vitin 2012.

Ata zhvilluan një takim mjaft miqësor dhe në shenjë mirënjohjeje për lartësimin e vendit prej ku ka prejardhjen përmes gjenialitetit të dëshmuar në botën e shkencës, kreu i Çairit u përkujdes që rruga që mban emrin e tij tashmë disa vite me rradhë të ketë pllakë të re, të cilën sot bashkë e shpalosën, thuhet në njoftimin nga Komuna e Çairit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP