Qofte krokante patëllxhanë

Nga Rolina Naço, dietologe

Përbërësit:
80 gr rrush të thatë
2 patëllxhanë të mëdha
50 gr pisha
150 gr djathë të grirë
Lëkura e një limoni
1 lugë e vogël cumin
200 gr bukë të thërrmuar
3 vezë
Kripë, piper,vaj ulliri dhe pak miell.

Përgatitja
Rrushin e thatë e lëmë për 10 minuta në ujë të ngrohtë, e kullojmë dhe e lëmë mënjanë.
Presim patëllxhanët në copa, i ziejmë në një tenxhere me ujë dhe kripë, i kullojmë nga uji dhe i lëmë dhe ato menjanë. Me duar mundohemi që të heqim nga patëlxhanet ujin, i presim në copa shumë të vogla. I shtojmë pishat,djathin, lëkurën e limonit, cumin, bukën e thërrmuar, 2 vezë, rrushin dhe kripën me piperin. I përziejmë të gjithë përbërësit shumë mirë. Krijojmë topka të vogla 40 gr dhe i vendosim në një tepsi. I vendosim në frigorifer për 30 minuta, shkruan shendeti.al.
Pasi i nxjerrim vendosim në 3 pjata të ndryshme,vezë, në një miell dhe në një bukë të thërrmuar.
Kalojmë çdo topkë nga mielli, të veza dhe në fund të buka e thërrmuar.
Në një tigan të thellë vendosim vaj, dhe i skuqim për 2-minuta. Pasi i skuqim i vendosin në një pjatë me letër kuzhinë që të hiqet sa më shumë vaji.
Mund ta shoqerojme me pak kos, ku i kemi hedhur sipër pak cumin dhe majdanoz.
Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP