Nëse ju mungon ky element në gardërobë, vera nuk ka nisur akoma

Çfarë i nevojitet një gruaje më shumë në gardërobë këtë sezon? Ne e themi me zë të lartë: Një fund- fizarmonikë! Kohët e fundit të ashtuquajturat “palat e korentit” janë kthyer në një trend të fuqishëm falë prekjes “vintage” që ato kanë dhe elegancës së pakohë që shprehin kurdoherë që i vesh… Ky fund është thjesht POSH dhe fashionistat na e kanë treguar këtë gjë me kombinimet e tyre, shkruan revistaclass.

Nëse jeni të fiksuara pas modës duhet ta dini që fundi fizarmonikë është bërë një trend falë Issey Miyake, stilist japonez i cili në vitet ’80 filloi të punonte me këtë teknikë. Edhe sot, palat e korentit vazhdojnë të  jenë një pjesëz ikonike e kësaj marke.

Çështja bëhet më e rëndësishme kur bëhet pyetja: Si t’i veshim fundet me pala në verën e këtij viti?

Palat janë të përshtatshme për veshjet dhe kombinimet e përditshme. Mendoni se mund të ngjajë bukur një fund i tillë i kombinuar me atlete apo me një kanatjere më sportive? Ne ju themi “po” dhe ky do jetë look-u juaj i preferuar!

Ky lloj fundi duket gjithashtu bukur nëse vjen i kombinuar me sandale të sheshta dhe me një çantë kashte! Mbani në mendje një këshillë: Zgjidhni hijet e pastelit per veshjet e paradites dhe shkoni me ato metalike dhe me printe për në mbrëmje…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP