Brazili siguron fitoren në minutat shtesë kundër Kosta Rikës

Brazili ka fituar me shumë vështirësi ndaj Kosta Rikës pas golave që u realizuan në minutat shtesë të takimit.

Ishte Philippe Coutinho që realizoi golin e parë në minutën e 91 ndërsa Neymari realizoi në minutën e 96, transmeton Koha.net. 

Në këtë takim gjyqtari anuloi një penalti përmes teknologjisë VAR, pak minuta pasi e akordoi atë me arsyetimin se Neymari ishte tërhequr për fanelle.

Kjo është fitorja e parë e Brazilit në Botëror pasi në ndeshjen kundër Zvicrës barazoi 1 me 1.

Me këto tre pikë Brazili është në pozitën e parë të grupit E me katër pikë.

Gjyqtari me VAR anulon penaltinë e Brazilit

Gjyqtari Bjorn Kuipers ka anuluar një penalti për Brazilit përmes teknologjisë VAR.

Kuipers fillimisht akordoi penalti pasi kishte pretendime se Neymari është tërhequr për fanelle nga një mbrojtës i Kosta Rikës, por pas konsultimeve me gjyqtarët për teknologjinë VAR ai anuloi penaltinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP