Kryetari i Athinës, Jorgos Kaminis sot do të vijë për vizitë zyrtare në Shkup

Kryetari i Athinës, Jorgos Kaminis me ftesë të kolegut të tij nga Shkupi,  Petre Shilegov, sot do ta vizitojë Shkupindhe do të marrë pjesë në disa  ngjarje të cilat organizohen në kuadër të shënimit të 55-vjetorit të tërmetit në Shkup.

“Kryetari i Athinës, Jorgos Kaminis më 22 qershor do të jetë në Shkup, pas ftesës së kryetarit të Shkupit, Petre Shilegov, që të marrë pjesë në shënimin e 55 vjetorit të tërmetit katastrofal të vitit 1963 dhe kontributi vendimmarrës i ekspertëve dhe shkencëtarëve grek në ndërtimin e sërishëm të qytetit”, kumtuan nga kabineti i Kaminisit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP