Për të mbështetur Ivanovin, protestuesit nga Kuvendi – në Vilën Vodno

Protestuesit që ishin para Kuvendit të Maqedonisë, sot kanë shkuar para Vilës Vodno të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, njofton Portalb.mk.

Duke kënduar Himnin e Maqedonisë, këngën e tifos “Dil djalë”, dhe duke brohoritur “Ivanov” dhe “Maqedonia”, protestuesit i kanë dhënë mbështjetje presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov për vendimin e marrë – mosnënshkrimin e marrëveshjes së ratifikuar të emrit me Greqinë.

Meqë sot Ivanov nuk ka qenë në Presidencë, nga kabineti i tij kanë njoftuar, se me kërkesë të protestuesve, nesër Ivanov takohet me ata.

Ndërkaq, para Kuvendit të Maqedonisë, protestuesit kanë porositur, se është e tmerrshme të ndërrohet emri i shtetit dhe askush nuk duhet të pyetet për të.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP