VMRO-DPMNE: Derisa e shiti emrin, Zaev e futi në borxh Maqedoninë edhe për 7.1 milion euro

“Zoran Zaev dhe grupi kriminal, e futën shtetin në borxh për 71 milion euro. Derisa e shitën emrin, Zav nuk dështoi t’i fut në borxh qytetarët”, thuhet në kumtesën e sotme të VMRO-DPMNE-së, njofton Portalb.mk.

“Qeveria është futur në borxh për 15 vjet me kamatë vjetore prej 3%. Ajo do të thotë se 7.1 milionët e marra për 15 vjet do të duhet t’i kthejmë 10.3 milionë euro, ose 3.2 milionë euro më shumë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Nga partia opozitare gjithashtu theksojnë se pushteti vetëm për 3 muaj është futur në borxh për 300 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP