A e dini sa penalti i ka humbur Messi në karrierën e tij? (VIDEO)

Lionel Messi e humbi penaltinë disa ditë më herët ndaj Islandës në Kupën e Botës, me ç’rast ishte hera e katërt që ai dështon nga pika e bardhë me Argjentinën.

Ndërkaq, ajo ishte penaltia e 25-të që pesë herë Topi i Artë e ka humbur në karrierën e tij, transmeton Klan Kosova.

Në përgjithësi, nga 107 penalti sa i ka ekzekutuar, ai i ka shënuar 82 prej tyre – duke u treguar 76.6 përqind efikas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP