Jeton shumë afër aeroportit, zhurma e aeroplanëve nuk e pengon aspak (Foto)

Pronari i një shtëpie që i shikon aeroplanët nga dritarja, teksa ngrihen dhe aterrojnë, nuk e ka aspak problem zhurmën e tyre.

Harri Patel është bërë fqinji më i afërt i Heathrow Aeroport të Londrës, para 23 vitesh, kur së bashku me gruan, vendosën ta ndërrojnë shtëpinë e vogël me një më të madhe, transmeton Telegrafi.

Burri 63-vjeçar thotë se nuk i ka bezdi “fqinjët” e zhurmshëm, që nganjëherë shkaktojnë edhe dridhje të lehta.

Patel para shtëpisë së tij

Të mësuar me zhurmën janë edhe bashkëshortja dhe dy fëmijët, që kanë dhoma të ndara dhe hapësirë të bollshme banimi.

“Fëmijët kënaqen në oborr, ata pushimin e kalojnë duke e shikuar trafikun e aeroplanëve në qiell”, ka thënë Patel për fëmijët e tij tetë dhe gjashtëvjeçar.

Një nga aeroplanët duke i kaluar mbi shtëpi

Megjithatë, shtëpia e tyre është e izoluar dhe dritaret moderne e ndalojnë zhurmën në masë të madhe, teksa ata mund t’i shohin prej dhomave aeroplanët që lëvizin nëpër pistë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP