Edhe sonte u protestua para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë (VIDEO)

Edhe sonte tifozët “Komitë” u mblodhën para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar kundër ndërrimit të emrit të shtetit, transmeton Portalb.mk.

Në protestë u vërejt prani e madhe e policisë së shtetit. Ndryshe, kjo është radha e pestë e protestave që mbahen kundër emrit të ri, Republika e Maqedonisë së Veriut.

Nesër në ora 11 do të vazhdojë protesta para Kuvendit kur dhe do të mbahet seanca kuvendore për marrëveshjen me Greqinë.

Video: A1on.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP