Ndërroi jetë hafizi 21 vjeçar nga Reçica e Madhe

Dje pasdite në shtëpinë e tij në Reçicë të Madhe ka ndëruar jetë Hamza Mahmudi, hafiz dhe studenti i teologjisë.

Hamza që është nipi i hoxhës Ejup Selmanit nga Reçica e Madhe i cile ishte student në Turqi ku ndiqte studimet për teologji., transmeton Portalb.mk.

Nga familjarët bëjnë të ditur se varimi i të ndjerit do të bëhet sot pas namazit të ikindis në varezat e fshatit Reçicë të Madhe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP