Për shkak paralajmërimit për mot me shi, manifestimi “Shkupi lexon” do të mbahet në lokalet e QIK

Manifestimi letrar “Shkupi lexon”, do të mbahet nesër (e martë) në orën 18, në lokalet e Qendrës Informative kulturore në Shkup. Ky manifestim, siç thuhet në njoftimin e organizatorëve, ishte paraparë të mbahet në parkun përballë Kalasë së Shkupit. Vendmbajtja u zhvendos për shkak se nesër në atë kohë sinoptikët paralajmëruan mot me shi, transmeton Portalb.mk.

Në këtë manifestim, përveç leximit të poezive të autorëve shqiptarë nga Maqedonia, do të përkujtohet edhe figura e Skënderbeut në kuadër të vitit ndërkombëtar të heroit tonë kombëtar. Po ashtu do të përkujtohet edhe figurat e dy poetëve të ndjerë, Faik Mustafa dhe Ramadan Sinani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP