Kroacia përshëndeti marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin

Kroacia përshëndeti marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin dhe pret hapje të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

“Ministria për punë të jashtme përshëndet marrëveshjen për emrin mes Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë. Kroacia pret që Maqedonia të hap bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe të bëhet anëtare e NATO-s”, thuhet në njoftimin e MPJ-së së Kroacisë, përcjell Portalb.mk.

Në njoftim po ashtu thuhet se “në këtë rrugë ashtu si deri më tani, Maqedonia do të ketë përkrahjen e plotë nga Kroacia”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP