Cipras dhe Han edhe në tuiter mbështesin kryeministrin Zaev

“Familja evropiane nuk njeh mure. Jemi krenar për marrëveshjen tonë. Jemi krenar që u bashkuam rreth zgjidhjes së problemit i cili na ndau, dhe zgjodhëm zgjidhje që na bashkon. Tash, dhe le të jetë ashtu gjithmonë”, ka shkruajtur kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në tuiter pas momentit historik ku u nënshkrua marrëveshja Maqedoni – Greqi, transmeton Portalb.mk.

Megjithatë, ajo çfarë ka rënë në sy, ishte se shkrimin e Zaevit në tuiter e ka pëlqyer homologu i tij nga Greqia Aleksis Cipras dhe eurokomesari, Johanes Han, shenjë se përkrahja nuk është vetëm në raporte diplomatike, por edhe në rrjete sociale.

Ditë historike, Maqedonia nënshkroi marrëveshjen për emrin me Greqinë (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP