Pas nënshkrimit të marrëveshjes për emrin LSDM dhe BDI drekuan së bashku me grekët

Pas procedurës së nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, në pjesën greke të Prespës në një restorant u mblodhën për të festuar deputetë dhe funksionarë të LSDM-së dhe BDI-së, njofton Portalb.mk.
Nga BDI mes tjerëve ishin: Nevzat Bejta, Izet Mexhiti, Ejup Alimi.
Ndërkaq kryeministrat Zaev dhe Cipras si dhe delegacioni tjetër ministror ishte në pjesën maqedonase të Prespës, gjithashtu për drekë.

Ditë historike, Maqedonia nënshkroi marrëveshjen për emrin me Greqinë (VIDEO)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP