Më 6 korrik zgjedhet pasardhësi i Vokrrit në FFK

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se më gjashtë korrik do të mbajë kuvendin e jashtëzakonshëm për të zgjedhur kryetarin e ri saj që do të jetë pasardhës i Fadil Vokrrit që vdiq një javë më parë, transmeton KTV.

“Komiteti Ekzekutiv duke shqyrtuar gjendjen e jashtëzakonshme në futbollin Kosovar pas vdekjes së Kryetarit legjendar Fadil Vokrri dhe pas mbështetjes dhe sugjerimeve të zyrtarëve më të lartë të FIFA-s dhe UEFA-s, për të mos lënë zbrazëtirë institucionale mori këtë vendim në bazë të kompetencave të veta të dala nga Statuti i FFK-së”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP