Egjipt-Uruguai, publikohen formacionet zyrtare

Edhe pse të gjithë prisnin që Mohamed Salah të ishte nga minuta e parë në fushë, trajneri Hector Cooper nuk ka kërkuar të rrezikojë dhe sulmuesi me numër 10 do të ulet në pankinë në fillimin e ndeshjes.

Kur duhet më pak se 1 orë nga starti i ndeshjes së dytë të Botërorit, të gjithë prisnin të shihnin Mohamed  Salah në fushë që nga minuta e parë, por trajneri i skuadrës egjyptiane e ka lënë në stol sulmuesin e Liverpool. Egjypti do të luajë me të njejtin rreshtim, 4-2-3-1 dhe Mohsen do të jetë sulmuesi kryesor, transmeton TCH.

Urugaji përgjigjet me një skuadër me shumë emra të njohur, si mbrojtësit Caceres, Jimenez dhe Godin, mesfushorët Bentacur e Vecino dhe një dyshe sulmuese ëndrrash, Cavani-Suarez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP