Rusia me “5 yje” në ndeshjen e Botërorit, Putin përgëzon futbollistët në dhomat e zhveshjes

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka zbritur në dhomat e zhveshjes së stadiumit “Luzhniki” për të falënderuar dhe përgëzuar personalisht trajnerin dhe skuadrën kombëtare të Rusisë, pas fitores 5-0 ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e parë të Kupës së Botës 2018.

Putin, që u pa disa herë duke festuar golat e Rusisë në krah të presidentit të FIFA, Gianni Infantino, i uroi gjithashtu futbollistët për ndeshjet e ardhshme kundër Egjiptit dhe Uruguajit.

Suksesi ndaj Arabisë, në praninë e 81 mijë shikuesve në Moskë, ishte mënyra më e mirë për Rusinë që të fitonte veprimtarinë e parë të Kupës së Botës që zhvillohet në vendin e tyre nga 14 qershori deri më 15 korrik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP