Kompania Rolls-Royce largon 4.600 punëtorë

Kompania Rolls-Royce planifikon të shkurtojë 4.600 vende pune në dy vitet e ardhshme në ristrukturimin e madh, raporton Anadolu Agency (AA).

Kompania ka njoftuar se synon të kursejë 537 milionë dollarë në dy vite për të ruajtuar rritjen e profitit.

Rolls-Royce ka tejkaluar pritshmëritë në vitin 2017, kur fitimi para tatimit u rrit në 1.5 miliard dollarë nga 1.1 miliard sa ishte një vit më herët.

Drejtori i kompanisë Warren East ka thënë se ndryshimet do të sigurojnë më shumë mjete deri në vitin 2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP