Kryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka shpërndarë paketa me rastin e festës së Fitër Bajramit (FOTO)

Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, Komuna e Haraçinës së bashku me Qeverisë dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale si dhe me Agjencinë për Konfiskim të Mallrave u kanë ndihmuar banorëve në nevojë, transmeton Portalb.mk.

Ata kanë shpërndarë 108 paketa me gjësende të ndryshme për çdo familje në nevojë.

“Kryetarja jonë edhe këtë herë ka vendosur që në bashkëpunim me Qeverinë dhe Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale si dhe Agjencinë për Konfiskimin e Mallravee , në shenjë urimi t’i urojë qytetarët e saj në mënyrë solidarizimi duke dhuruar 108 paketa me gjëra të ndryshme për çdo familje në nevojë”, thuhet në njëftimin e Komunës

 

   

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP