Ja në çfarë ore do të falet namazi i Fitër Bajramit

Bashkësia Fetare Islame në RM informon se dita e parë e Fitër Bajramit bie më 15.06.2018 (e premte), njofton Portalb.mk.

Namazai i Sabahut falet më: 4:23
Namazi i Fitër Bajramit falet më: 5:38
Manifestimi qendror do të mbahet në Xhaminë e Mustafa Pashës në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP