Kryeministri slloven: Marrëveshja me Greqinë do të shtyj Ballkanin të zgjidh problemet

Kryeministri slloven, Borut Pahor ka vlerësuar se marrëveshja për zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë mund të shtyn që edhe vendet tjera ballkanike të zgjidhin problemet mes tyre, shkruan Makfaks, përcjell Portalb.mk.

“Marrëveshja është sinjal i rëndësishëm për zgjidhjen e çështjeve bilaterale dhe multilaterale të Ballkanit Perëndimor. Marrëveshja promovon qetësinë, sigurinë dhe perspektiven euroatlantike të rajonit”, deklaroi Pahor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP