Gjermania jep sinjale për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Kreu i diplomacisë gjermane mbështeti shprehimisht hapjen e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë, siç rekomandohet nga Komisioni i BE, raporton Reuters.

Ministri i Jashtëm Heiko Maas bëri fushatë për një rol më të sigurt për Evropën në botë, duke bërë thirrje për reforma të gjera.

“Nëse Europa nuk vepron së bashku, atëherë së shpejti do të trajtohet vetëm”, tha Maas të mërkurën në një fjalim në Berlin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP