Kufiri me Greqinë, Rama viziton Metën në Presidencë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë në orët e pasditës të së mërkurës në Presidencë.

Mësohet se shefi i Qeverisë është takuar me presidentin Ilir Meta për rreth 30 minuta.

Burime bëjnë me dije se në qendër të bisedës jo fort të gjatë ka qenë marrëveshja e detit me Greqinë, por është folur edhe për çështje të tjera të aktualitetit politik në vend, shkruan Top Channel.

Takimi ndodhi pak orë pas deklaratës publike të presidentit Meta që kërkoi dialog me artistët për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP