Arritja e Marrëveshjes, me lëndë piroteknike u protestua në Shkup (VIDEO)

Sot, para Kuvendit të Maqedonisë janë mbajtur protesta, si shenjë revolte e Marrëveshjes së emrit Maqedoni – Greqi, njofton Portalb.mk.

Gjatë protestës është përdorur mjet piroteknik, ku njëri nga protestuesit u përkeqësua në shëndet, pas së cilës ka intervenuar Ndihma e Shpejtë.

Një pjesë e qytetarëve kanë drejtuar kritika ndaj ekipeve të gazetarëve, dhe kanë gjuajtur shishe qelqi në drejtim të policëve.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njoftuan se si organizatorë të protestës janë paraqitur një grup i qytetarëve.

Presidenti Ivanov nuk pranon marrëveshjen e arritur me Greqinë (VIDEO)

Non Pejper: Thelbi i Marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit Maqedoni – Greqi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP