Ali Ahmeti: të shtunën do të nënshkruhet Marrëveshja Maqedoni – Greqi

Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në intervistë për televizionin e Kosovës “T7” ka njoftuar se Marrëveshja Maqedoni – Greqi do të nënshkruhet këtë të shtunë, njofton Portalb.mk.

Marrëveshjen do ta nënshkruajnë kryeministri i Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, në prani të përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Evropian.

Ai ka folur për emrin e ri të Maqedonisë – Republika e Maqedonisë së Veriut, dhe ka treguar se i njëjti është i pranueshëm për faktorin shqiptar në Maqedoni.

Non Pejper: Thelbi i Marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit Maqedoni – Greqi

Presidenti Ivanov nuk pranon marrëveshjen e arritur me Greqinë (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP