Emri i ri i Maqedonisë, Berisha: Duhet përshendetur

Ish kryeminsitri Sali Berisha ka përshendetur nëpërmjet një shënimi në rrjetin social Facebook marrveshjen e arritur në mes të Skkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë.

Një marrëveshje për t’u pershendetur!, shkruan Berisha, midis fqinjëve, tanë Greqisë dhe Maqedonisë, me të cilën zgjidhen kundërshtitë e ashpra që kanë prej 27 vitesh për emrin e Maqedonisë dhe problemet e lidhura me të.

Ja shenimi i plotë i Berishës në rrjetin social Facebook:

Një marrëveshje për t’u pershendetur!
Të dashur miq, dje u arrit një marrëveshje e rëndësishme midis fqinjve, tanë Greqisë dhe Maqedonisë, me të cilën zgjidhen kundërshtitë e ashpra që kanë prej 27 vitesh për emrin e Maqedonisë dhe problemet e lidhura me të.

Duke përshëndetur këtë marrëveshje shumë të rëndësishme për palët dhe rajonin tone shpreh vleresimin tim edhe për rolin e pazëvendësueshëm konstruktiv pro perendimor të forcave politike shqiptare në këtë marrëveshje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP