“Marrëveshja për emrin”, sonte protesta në Shkup

Organizata joformale “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe “Komitët” kanë paralajmëruar protesta për sonte kundër ndryshimit të emrit Kushtetues të vendit, transmeton Alsat M.

Përmes thirrjes “Mjaft ndejtëm në gjumë, nuk do të lejojmë Veri” ata në rrjetit social fejsbuk po organizohen për protestën e sontme të cilën e kanë paralajmëruar ta mbajnë përpara Kuvendit në orën 20:00 të mbrëmjes. Duke folur mbi situatën e sigurisë në vend pas publikimit të marrëveshjes për emrin ministri i Brendshëm Oliver Spasovski ka thënë se nuk ka vend për shqetësim dhe se situata është stabile.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL