Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

Menaxhmenti i Real Madridit ka emëruar seleksionuesin e tanishëm të Spanjës, Julen Lopetegui (51) si trajner të ri të klubit mbretëror, raporton Anadolu Agency (AA).

“Real Madridi dëshiron të njoftojë se trajneri i ri i ekipit gjatë tre sezoneve të ardhshme do të jetë Julen Lopeteugi, ndërsa ai do t’i bashkangjitet ekipit pas përfundimit të pjesëmarrjes në Kampionatin Botëror me Spanjën”, theksuan nga klubi mbretëror.

Lopetegui me Realin do të firmosë kontratë për tre vite.

Kampioni evropian u dakordua me të pasi dy javë më parë Zinedine Zidane dha dorëheqje, edhe pse kishte një kontratë me klubin edhe për dy vjet.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP