Nuhiu: 70 për qind e stacioneve të SPB-së udhëhiqen nga shqiptarë

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu në pyetjen gazetareske pas akuzave të Aleancës së Shqiptarëve se përfaqësimi i shqiptarëve është i ulët në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe se ata diskriminohen në punësim, tha se në shumë struktura të SPB-së ka shqiptarë të punësuar që i kryejnë punët e tyre, transmeton Portalb.mk.

“Ne si udheqësi jemi të detyruar për profesionalizmin edhe përfaqësimin e drejtë, dhe në shumë struktura kemi shqiptarë të cilët çdo ditë i kryejnë detyrat e veta. Sa i përket interesit të politikave ditore unë jam i informuar dhe dua t’ju informoj se në qoftë se marrim për bazë kriterin e organizimi territorial nuk  në kuadër të Sektorit të Punëve të Brendshme, rreth 70% për qind e stacioneve policore udhëhiqen nga shqiptarë”, tha Nuhiu.

Aleanca për Shqiptarët akuzon Qeverinë për ndarje jo proporcionale të mjeteve

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP