Presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov mban fjalim para qytetarëve (LIVE)

17.08- Në këto momente presidenti i shtetit Gjorge Ivanov do t’I drejtohet opinionit në lidhje me qëndrimin e tij për marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë që sot ia dorëzuar kryeministri Zaev dhe ministri I punëve të jashtme Dimitrov.


Pas takimit shumë të shkurtër mes presidentit Gjorge Ivanov me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministrin Nikolla Dimitrov në vilën e presidentit të shtetit në Vodno, nga kabineti i presidentit njoftojnë se kryetari Gjorge Ivanov do të mbajë fjalim para qytetarëve në orën 17:00, transmeton Portalb.mk.

“Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot i pranoi në takim kryeministrin e Republikës së Maqedonisë dhe ministrin Nikolla Dimitrov. Informojmë se takimi ka zgjatur dy minuta. Gjatë ditës së sotme kryetari Ivanov do të mbajë fjalim para qytetarëve të Republikës së Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e shkurtër nga kabineti i presidentit.

Ndryshe, në takimin e sotëm në orën 10 presidenti Ivanov duhej të njoftohet me detajet rreth marrëveshjes së arritur dje nga kryeministri Zoran Zaev dhe kryeministri grek, Aleksis Cipras për çështjen e emrit.

Skandal në vilën e presidentit, Ivanov i ka përzënë Zaevin dhe Dimitrovin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL