Zharko Trajanovski dhe Petrit Saraçini janë angazhuar në shërbimin e piarit të Qeverisë

Aktivisti qytetar Zharko Trajanovski dhe Petrit Saraçini janë angazhuar në shërbimin e piarit në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë, konfirmoi për PlusInfo zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski, transmeton Portalb.mk.

Trajanovski në opinion është i njohur si aktivist dhe pjesëmarrës në Revolucionin Laraman.

Saraçini gjithashtu ishte pjesë e kabinetit të ish-minitrit të Kulturës, Robert Allagjozovski, i cili pas ndryshimit të Qeverisë dhe me ikjen e Robert Allagjozovskit, u largua edhe ai, por për kohë të shkurtër ai përsëri është angazhuar në Qeveri.

“Zharko Trajanovski dhe Petrit Saraçini janë angazhuar për kryerjen e detyrave profesionale për nevojat e Sektorit për marrëdhënie me opinionin në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë”, tha Boshnjakovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP