Rama: Javën e ardhshme nisin punimet në Rrugën e Arbrit

Pas mbledhjes së qeverisë në Durrës, kryeministri Edi Rama njoftoi se javën e ardhshme do të nisin punimet në Rrugën e Arbrit, transmeton Top Channel. 

Sipas Ramës, do të hapet një kantier i madh që do të nisë punën të dielën tjetër.

“Po përmbushim premtimin e fushatës. Do të ketë edhe kantiere të tjera ndërtimi në vend”, theksoi Rama.

Gjithashtu, kreu i qeverisë deklaroi se “po studiojmë një ndërhyrje të thellë në rrugën Tiranë-Durrës”. “Kjo ndërhyrje do të përfundojë në fund të qershorit”, u shpreh Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP