Para drekës zyrtare me Kimin, Trump bëri shaka me gazetarët për mbipeshën (Video)

Para se të shtrohej dreka e punës me rastin e organizimit të samitit historik në Singapor, ku u takuan liderët e SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë së Veriut, Trump gjeti kohë edhe paksa të bëjë shaka me fotografët të cilët i pyeti nëse kanë arritur ta shkrepin ndonjë fotografi të mirë “ku të gjithë duken bukur, të dobët dhe të përkryer”.

Megjithatë, gjykuar në mrrolët e fytyrës së liderit koreanoverior, kjo shaka nuk i ka pëlqyer “aspak”, pasi i asocionte në mbipeshën, transmeton Telegrafi.

 Reagimi i tij “gjakftohtë” ua tërhoqi vëmendjen edhe përdoruesve të rrjeteve sociale, ku shumë kishin shkruar se Kim nuk do ta harroj kurrë, derisa disa tjerë besonin se nga nesër lideri i Koresë së Veriut do t’i nënshtrohet një diete strikte.

Por, një pjesë e tyre besonin se nuk ishte problemi të shakatë e Trumpit, por ekziston mundësia që Kim mund të mos e ketë kuptuar në detaje qfarë kishte thënë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP