Griezmann refuzon Barcelonën dhe paratë

Ka nga ata që i thonë ‘jo’ parave, madje edhe tundimit. Pas shumë zërave të merkatos që e bashkonin me Barcelonën, Antoine Griezmann ka vendosur të qëndrojë te Atletico Madrid deri në vitin 2023.

Francezi shumë i përfolur për një transferim në Barcelonë, për një vlerë të paracaktuar në klauzolën e shitjes prej 100 milionë eurosh, ka bërë një kthesë të papritur, duke zgjedhur rinovimin e kontratës me skuadrën madrilene, transmeton TCH.

Griezmann ka bërë të qartë se ka refuzuar ofertën e bërë nga Barcelona, duke u betuar për besnikëri ndaj Atletico Madrid. Ky është padyshim investimi më i rëndësishëm që bën Atletico Madrid për këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP