Punonjësin e kompanisë Tesla e zuri gjumi, derisa makina po vetëvozitej (Video)

Kjo nuk është mënyra se si mund të shfrytëzohet një Tesla nën komandën e Autopilotit

Mike Calugata e ka filmuar një punonjës të kompanisë Tesla, teksa flinte mbi timonin e makinës, që lëvizte me shpejtësi të konsiderueshme në një rrugë të Kalifornisë së Shteteve të Bashkuara, transmeton Telegrafi.

Ai mund të ketë qenë edhe duke u kotur, në momentin kur Model S që e ka nivelin e dytë të vetëvozitjes, ishte nën komandën e Autopilotit.

Mirëpo, kjo nuk është mënyra se si shfrytëzohen këto makina, pasi shoferi duhet të jetë gjithnjë me sy nga rruga dhe i gatshëm, që në çdo moment ta merr situatën nën kontroll.

Ky është edhe rekomandimi i detyrueshëm, të cilin Tesla ua kërkon të gjithë blerësve të makinave autonome. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP