Tragjedi në Durrës, mbytet 13 vjeçari

Një fëmijë i moshës 13 vjeç është gjetur i pajetë në një gropë me ujë në Durrës. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Shena Vlash.

Nga të dhënat e para mësohet se fëmija është larguar nga banesa pa lejen e prindërve, të cilët kanë nisur ta kërkojnë pasi kanë vënë re mungesën e tij.

Leonardo Lica kishte shkuar për tu larë tek ish-vaskat e peshkut dhe aty ka humbur jetën duke u mbytur në ujë.

Banorët kanë gjetur pranë vaskave edhe rrobat e djalit, që kishte hyrë në ujë për t’u freskuar por nuk mundi të dilte i gjallë prej andej.

Ai është fëmija i kartërt i një familjeje nga Dibra, që është vendosur prej disa vitesh në lagjen nr.14, në Durrës.

Fëmija u gjet i pajetë në një gropë me ujë, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP