Strugë, policia filloi t’i largojë varkat me pedale

Me shoqërimin e policisë Komuna e Strugës filloi t’i largojë varkat me pedale në bregun e Strugës. Pronarët e varkave pretendojnë se inspektorët intervenuan pa leje, pasi paraprakisht vet pronarët në Gjykatën Themelore në Strugë kanë ngritur padi për një masë të përkohshme për të ndaluar vendimin e Komunës, njofton Alsat-M.

Arsyeja është për shkak të shumë fatkeqësive me pasoja fatale në vitet e kaluara, thotë kryetari Ramis Merko.

“Këshilltarët e Komunës së Strugës në mbledhjen e fundit votuan njëzëri që të ndalohet rekreimi me pedalina në liqe. Arsyeja për ndalimin e tyre është se kohëve të fundit ka pasur shumë aksidente ku kanë shkaktuar edhe vdekjen e personave” tha Merko.

Këtë verë nuk do të mund të përdoren pedalinat në liqenin e Strugës

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP