Kryqi i kuq organizon aktivitetin humanitar “Lulja e Bajramit”

Me rastin e festës së Bajramit, Kryqi i kuq i qytetit të Shkupit për të dytën herë realizon aktivitetin “Lulja e Bajramit”.

“Në bashkëpunim me maketin “Saraj” që ndodhet para komunës dhe shkollën e mesme Cvetan Dimov,arritëm që nga të gjithë njerëzit humanitarë, firmat dhe kompanitë të vizitojnë këtë market dhe të zgjedhin një nga dëshirat dhe në falënderim të tyre u realizuan 36 dëshira për fëmijët me nevoja të veçanta të cilët ndjekin terapinë individuale joqeveritare ‘Dua Ylberin’”, njoftojnë nga Kryqi i kuq, transmeton Portalb.mk.

Ndarja e dhuratave do të jetë më 13 qershor para marketit Saraj në ora 11:00.

Nga Kryqi i Kuq thonë se me këtë rast shpresojnë që të ngitet vetëdija publike dhe këta fëmijë të integrohen më lehtë në shoqëri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP