Gjermani, zjarr në Aeroportin e Frankfurtit

Në Aeroportin e Frankfurtit, një ndër më të mëdhenjtë në Gjermani, ka shpërthyer një zjarr pasi është djegur një rimorkiator që ndihmon avionët të marrin pozicionin e parkimit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Administrata e aeroportit deklaroi se nga zjarri nuk ka të vdekur ose të lënduar.

Zjarri ka dëmtuar rimortikatorin dhe avionin, ndërsa pas intervenimit të zjarrfikësve të aeroportit zjarri është fikur.

Theksohet se zjarri nuk ka penguar uljen dhe largimin e avionëve.

Disa pasagjerë postuan fotografi të tymit në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP