Dhuna në Kuvend, “Ninxha” vetë është paraqitur në Gjykatë, dërgohet në “Shutkë”

Aleksandar Vasilevski – Ninxha, njëri nga të akuzuarit për dhunën që ka ndodhur më 27 prill të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë sot në mëngjes është paraqitur në Gjykatën Penale pasi më shumë se 5 muaj ka qenë në arrati, njofton Portalb.mk.

“Personi për të cilin pyesni vetë është paraqitur te gjykatësi i procedurës paraprake, pas së cilës bashkë me vendimin për paraburgim, që i është shqiptuar në mungesë, është dërguar në burgun hetues “Shkup”, thonë nga Gjykata Penale për “Fokus”.

Ndryshe, në opinion flitet se vëllai i “Ninxhas”, Bojan Vasilevski, nëpërmjet një bisede telefonike me Aleksandar Vasilevski, a me urdhër të ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ka dhënë urdhër që ta sulmojnë Kuvendin personat e maskuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP