Miqësoret e fundit para botërorit

Në ndeshjen e fundit testuese para nisjes së botërorit, Spanja nuk e pati të lehtë përballë Tunizisë.

Iberikët fituan minimalisht 1-0 me golin që e gjetën në minutat e fundit me Iago Aspas.

Spanja u duk se kishte vështirësi në sulm. Ndeshja e fundit miqësore do t’i shërbejë trajnerit Lopetegui për të bërë rregullimet ë nevojshme pasi në botëror nuk falen gabimet, transmeton Tv Klan.

Franca nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 SHBA. Të parët që shënuan ishin amerikanët me Green që gjeti rrjetën në minutën e 44.

Për Francën goli i barazimit erdhi nga Mbape në minutën e 79.

Interesante ishte sfida mes Danimarkës dhe Meksikës, të dyja pjesëmarrëse në botërorin e Rusisë. Skandinavët fituan 2-0 me golat e Poulsen dhe Eriksen në pjesën e dytë të ndeshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP