Mos e përdorni shpesh këtë produkt kozmetik! Do keni shumë probleme me lëkurën

A ka ndonjë vajzë që nuk pëlqen që të ketë një lëkurë të freskët, të butë, të shkëlyeshme? Nuk besojmë!

Të gjithë duam që të kemi një lëkurë si një bebe dhe për këtë bëjmë trajtime nga më të ndryshmet.Por a e dini se ka një product që nëse e përdorni, teër ju dëmton shumë për lëkurën tuaj? Po, dhe ai është scrub. Është një trajtim i mirë i lëkurës, por as me të nuk duhet tepruar, shkruan Bordo.al.

Kokrrizat nga të cilat përbëhet scrub-i mund të jenë të dëmshme, sepse largojnë kolagjenin e mirë dhe të shëndetshëm. Duke e pastruar lëkurën deri në shtresat më të thella, scrub-i bën të mundur që lëkura të bëhet më e prekshme ndaj baktereve që shkaktojnë puçrra, dëmtimet e diellit apo edhe dëmtime të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP