Familja shqiptare udhëtonte me mjetin e mbushur me marihuanë, si u zbulua droga (FOTO)

Një 41-vjeçar shqiptar kishte ndërmarrë një “aventurë” të vërtetë teksa tentoi të trafikonte një sasi droge.

Udhëtimin me ngarkesën e marihuanës ai e bëri bashkë me familjen, bashkëshorten dhe dy fëmijët e vegjël.

Nga Shqipëria ai kaloi në Malin e Zi me destinacion Kroacinë, njofton Noa.al.

Por në kufirin mes Malit të Zi dhe Kroacisë, autoritetet kroate kryen kontrolle në makinë pasi vinte erë e rëndë.

Policia konstatoi të fshehura në mjet 53 pako marihuanë me peshë totale 23 kilogramë drogë.

Burri, emri i të cilit nuk bëhet me dije u ndalua nga policia. Policia kroate po kryen veprime të mëtejshme hetimore për rolin e gruas dhe për zbulimin e bashkëpunëtorëve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP