Real Madridi i ofron Ronaldos pagë vjetore “vetëm 33 milionë” euro

Drejtoria e Real Madridit i ka ofruar Cristiano Ronaldos kushte të reja për një kontratë të re, megjithatë paga e re e ofruar, nuk është as gjysma e asaj që portugezi e kërkon, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat spanjolle të specializuara për sport, shkruajnë se menaxhuesit e “klubit mbretëror”, i kanë ofruar Ronaldos një pagë vjetore prej 33 milionë euro.

Të njëjtat burime thonë se shuma e ofruar nuk do të mjaftojë për të mbajtur Ronaldon në Santiago Bernabeu, pasi si kërkon një pagë vjetore prej 73 milionë euro.

Ronaldo, aktualisht futbollisti më i mirë në botë, në Real Madrid ka kaluar nëntë sezone, ndërkohë që fiton shumë më pak se rivalët kryesor të tij, Lionel Messi, të cilin Barcelona e paguan 55 milionë euro në vit dhe Neymar të cilin PSG e paguan 38 milionë euro në vit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP