Fury: Seferi si Joshua, Klitschko dhe Wilderi

Tyson Fury e ka vlerësuar lartë boksierin shqiptar, Sefer Seferi.

Ish numri një i botës në peshat e rëndë sonte në Mançester Arena do të mas forcat me Sefer Seferin, në meçin që pritet të fillojë rreth orës 23:00.

Fury para këtij meçi, ka thënë se përballjen me Seferin e konsideron të njëjtë sikurse të përballjes me Joshuan, Klitschkon apo Wilderin.

“Seferi është një boksier i mirë, nuk po e nënvlerësoj. E konsideroj njësoj si (Anthony) Joshuan, Wladimir (Klitshckon), (Deontay) Wilderin apo këdo tjetër”, ka thënë Fury.

“Ai është një goditës i rrezikshëm me 21 nokaute. Është në formë të mirë, është një mashkull me dukje të mirë dhe do të vijë për të më nokautuar të shtunën”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP